На Чернігівщині через вседозволеність і безкарність зникає вода

Майже з усіх районів Чернігівської області все частіше небайдужі люди, екологи, навіть вже і прокуратура оприлюднюють факти протизаконних дій недобросовісних керівників агрогосподарств, які знищують природу — обезводнюють луги, випалюють болота з подальшим розоренням цих площ та прибережних смуг навколо річок.

Вже сьогодні диким звірям та птаству все менше залишається місць для відновлення свого потомства.

Екологи та громадські активісти б`ють на сполох! Вони зазначають, що якщо так і далі будуть розвиватися події, то майбутні покоління вже незабаром залишаться взагалі без води.

Треба негайно вживати рішучі кроки для збереження довкілля, задіяння правових механізмів для дієвого  покарання людей-варварів, для яких матеріально-наживний зиск — понад усе.

Наприкінці нинішнього року у Чернігові відбувся «круглий стіл», під час якого представили та обговорили проєкт Програми охорони навколишнього середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки у частині захисту басейну Десни на території Чернігівщини.

Програма охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області передбачає здійснення заходів, спрямованих на зниження рівня забруднення річок та озер через зменшення обсягів скидів недостатньо очищених стічних вод; недопущення забруднення підземних водоносних горизонтів та ґрунтів; поліпшення санітарно-технічного стану та ефективного використання водних об’єктів; зниження рівня негативного впливу ерозійних процесів; удосконалення системи управління відходами; здійснення контролю за станом атмосферного повітря та поверхневих водойм області; підвищення рівня екологічної культури та свідомості населення.

Сьогодні, як ніколи, кліматичні зміни та антропогенний фактор призводять до зневоднення і зникнення річок, озер, відсутності води в колодязях. А тому проблематика зі збереження водності річок області стала серед учасників «круглого столу» основним дискусійним питанням.

— Зона живлення річки — це заплава. На заплавах річок забороняється будь-яка господарська діяльність, окрім таких робіт як, наприклад, засіву трави, — зазначив голова Чернігівської обласної організації роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар. — Адже кожна річка —велика й маленька — живиться малесенькими струмочками, до яких збігається вода після танення снігу, кріхітними джерельцями, що знаходяться під землею… Такі джерельця постійно живлять річки та озера. Коли земля обробляється, весь цей гідробіологічний баланс значно порушується. В результаті відбуваються незворотні процеси, адже річка недоотримує водного живлення.

Віктор Лазар озвучив «моторошну» статистику: за три останні роки в Україні знищено більше десяти тисяч малих та середніх річок!

— Вдумайтесь тільки у ці цифри. Ви уявляєте рівень екологічної катастрофи!? — звернувся до присутніх Віктор Лазар. — Я сам бізнесмен. Але скажу вам: можна заробляти гроші безкінечно, але якщо  так ми будемо безвідповідально відноситися до навколишнього середовища, то незабаром наші діти не побачать практично води…

Одним із факторів, які негативно впливають на занепад водної системи, є розорювання берегів річок, озер, заливних луків.

Як відзначали учасники зібрання, подібним порушенням вимог законодавства, ще можна (і треба!) запобігти.

— Основним дієвим фактором у цьому є забезпечення невідворотності покарання порушників, — підкреслив директор ТОВ «Едвайс» Павло Бистров. — Я взагалі не розумію — що відбувається? Сьогодні на наших очах гине природа в результаті злочинних дій окремих людей, але таке враження складається, що державним інституціям до цього нема абсолютно ніякого діла!

Учасники «круглого столу» внесли кілька пропозицій, серед яких і залучення громадськості до контролю та посилення ефективності роботи існуючої робочої групи з вивчення ситуації щодо порушення вимог Водного та Земельного кодексів України при здійсненні господарської діяльності у прибережних захисних смугах.

Ще цікаві публікації

One Thought to “На Чернігівщині через вседозволеність і безкарність зникає вода”

  1. […] неодноразово повідомляли про незаконне розорювання прибережних смуг біля […]

Прокоментуйте